17 augusta 2010

Vegánske hodyPo roku Vás s radosťou pozývame na druhý ročník Vegánskych hodov v bratislavskom klube Intergalaktická Obluda!
Oproti predošlému ročníku sme sa rozhodli urobiť niekoľko zmien, týkajúcich sa najmä prípravy jedla. A tak Vás pozývame, aby ste sa zapojili aj Vy! Viete navariť chutné vegánske jedlo? Tak neváhajte, napíšte nám na veganskehody@gmail.com a príďte sa pochváliť svojou vegánskou lahôdkou!

Vegánske hody sa tento rok uskutočnia v Sobotu 18.9. od 18:00 v klube Intergalaktická Obluda v Bratislave.

Program
Zatiaľ sa okrem skvelého vegánskeho jedla môžete tešiť na premietanie dokumentov, diskusiu, koncert brnenskej kapely My Dead Cat, ohňovú šou a divokú ska/oldies/socpop/dancefloor party až do ranných hodín.

Ako sa môžete zapojiť?
Jedlo
Je na Vás čo a koľko navaríte. Vítané je všetko od jednohubiek, cez hlavné jedlá až po zákusky. Od ľudových jedál až po exotické špeciality. Neočakávame obrovské množstvá a stačí navariť podľa svojich možností. Či budete jedlo predávať, ponúkať za dobrovoľný príspevok, alebo rozdávať zadarmo je len na Vás, rovnako ako jeho financovanie a príprava. Jedinou podmienkou je, že jedlo nesmie obsahovať žiadne živočíšne produkty! A treba si ho samozrejme aj priniesť. Ak máte záujem, napíšte nám!

Prístrešky
Keďže časť hodov bude prebiehať aj na záhrade, chceme byť pripravení aj na nepriaznivé počasie. Preto ak máte altánky, stánky alebo celty, dajte nám vedieť! Určite nebudú na škodu.

Plagáty
Pokiaľ viete o možnosti lacnej farebnej tlače, určite nám dajte vedieť!

Príbory a riad
V záujme čo najmenšej produkcie odpadu sa chceme vyhnúť používaniu jednorázových nádob a príboru. Ideálne je teda priniesť si vlastný príbor a tanier. Ak ale viete zabezpečiť, napríklad, umývateľné nerezové alebo plastové nádoby vo väčšom množstve, určite nám dajte vedieť. Keď nie, prineste si aspoň pre seba.

Diskusia
Základom diskusie sú dobrí diskutéri. Preto ak máte skúsenosti s vegánstvom, rozhodne neváhajte a príďte sa zapojiť do diskusie. Ak sa chcete zapojiť alebo pomôcť, neváhajte a napíšte nám na adresu: veganskehody@gmail.com

Žiadne komentáre: