06 septembra 2008

Jarkin obed


Býva s nami teraz jeden maličký králik, respektíve králička - Jarka. Má už pár rokov, no energie jej neubúda. Vždy si rada pohľadá nejaké chutné vegánske jedlo. Medzi jej obľúbené jedlá patria napríklad zemiakové placky, kaleráb alebo púpavové listy, no keď príde rad na karfiol s fazuľkami obalený v strúhanke, jej chuťové poháriky očividne šalejú. Ak aj vy chcete vyskúšať prečo to tak Jarke chutí, spravte si tento recept. My sme ho doplnili ešte o tofu, ktoré však Jarka odmieta s tým, že je príliš exotické.

1 uvarený karfiol
očistené, nakrájané a uvarené fazuľky
1 tofu
strúhanka
soľ
polohrubá múka
čierne korenie
muškátový oriešok (podľa chuti)
majorán
sójová omáčka
olej

Na začiatku celého procesu si dáme marinovať tofu v sójovej omáčke. Na oleji si opražíme strúhanku, do ktorej vmiešame uvarenú zeleninu. Opekáme kým strúhanka neztmavne. Medzitým si nachystáme tekutú zmes z múky, soli a korenín, ktorá nám zastúpi vajce. Pre väčšiu "vajcovitosť", môžme pridať rôsol z ľanových semiačok (rozmixované semiačka zalejeme horúcovou vodou a necháme 20 minút stáť). Tofu obalíme ako klasické rezne - zmeska, strúhanka, a šupneme vyprážať na olej. Keď je všetko hotové, ozdobíme čerstvou zeleninou, bylinkami. Podávame s horčicou, sojanézou alebo iným obľúbením "dochucovadlom".

1 komentár:

Anonymný povedal(a)...

Dobry,

Teraz som si citala recept. Mam tiez kralika. Treba si dat pozor karfiol je pre kraliky otrava, rozklada im krv. Ak este zajdula mate:) Nedavajte mu ho;)

Martina