17 novembra 2008

Budapešť á la VEGAN

Práve sme sa s priateľkou vrátili z Budapešti a rozhodli sa vám podať nejaké to info o vege-vegan stravovaní v tomto meste. Pred celým výletom sme si popozerali čo radí www.happycow.net (stránka zaoberajúca sa vege obchodmi a stravovacimi zariadeniami po celom svete).

Po príchode sme ako prvé vyskúšali Hummus bar, keďže sme boli dosť hladní trochu sme si priplatili a oplatilo sa. Na našich stoloch sa teda ocitol Hummus falafel s dvomi pitami za 1000 forintov (125sk). Najedlli sme sa jak páni, stalo to za to, hummusu fakt požehnane, falafel domáci a obsluha nadmieru príjemná. Prostredie bolo v orientálnom štýle. Na ďalší deň sme si preto túto návštevu zopakovali a ochutnali aj perfektné domáce hranolky. Keby ste si to chceli pozreť, je to na Kertesz utca 39, čo je celkom pri centre.Večer sme ešte boli na čaji v jednom podniku v centre a čo nás velmi milo prekvapilo bol výber jedál - vegánsky bio hotdog a dva rôzne tiež vegan sendviče so seitanom!

Na druhý deň sme okúsili Eden Vegan&Vegetarian, ktorý sme poznali z happycow. Hneď od začiatku sa nám tam páčilo, obsluha moc po anglicky nevedela ale dalo sa dorozumieť. Systém bol viacmenej bufetový, človek si navolil jedlo podľa chuti, ponúkali veľa rôznych variácii, my sme si dali ryžu s fazuľouvou omáčkou a fašírkou. Chutilo to skvele, a stalo 800 forintov jedno (100sk). Potom sme už síce boli dosť sýti, ale nedal nám koláčik a polievka (cenu si presne nepametám, myslím že koláčik za 350f (50sk) a polievka 250f (31sk)). Koláčik bol proste VYNIKAJÚCI, sladký akurát, s višňami.. no pozrite obrázok. Polievka takisto výborná a poctivá.Ola si ešte chcela dať jeden rúžový koláčik, no bála sa si ho objednať, a nakoľko sľúbila, že objednávať bude, nič z toho nebolo. Keby ste chceli okúsiť, adresa je Iskola Utica 31.

Posledný deň sme boli vo veggie exprese, niečom podobnom ako eden, len v centre mesta. Ceny trošku vyššie. My sme si dali perkelt so seitanom a ryžou a pečené zemiaky so sójovou klobásou (dokopy 2100f (262,5sk)). Obidve výborné. Dajú sa objednať aj malé porcie, ktoré sú lacnejšie. Ola si dala ešte šampiónovú polievku a ja dve placky z ovsených vločiek, takisto mňamkové. Adresa je Kristof Ter 3.


Na konci výletu sme si ešte zašli do Coffee heaven, kde ma Ola pozvala na skvelé Caffee latte so sójovým mliekom (alpro)! Všetci sa tam dokonca tvárili, že dať si latte so sojkom je úplne bežná vec, žiadne vyjavené tváre, pohodka:). No a tak.. dúfame že vám to aspoň niečo dalo! :)

ináč: Cenovo sa cestovať oplatí cez Student Agency, spiatočný študentský lístok stojí 150sk! A neštudentský asi 170.

1 komentár:

Anonymný povedal(a)...

pri pohlade na ten kolac mi vzdy tecu slinky :))) mnam!